Kapsułki z olejem

500 mg oleju z czarnuszki egipskiej(czarnego kminku) z pierwszego tłoczenia ( na zimno!)
w opakowaniu aż 1250 kapsułek
Dawkowanie: 2 kapsułki dziennie, w trakcie posiłku
Niezwykle wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (do 84%)

Gdzie kupić?
Kapsułki z olejem z czarnuszki możesz kupić pod tym adresem: http://sklep.spirulina.pl/olej-z-czarnego-kminku-czarnuszka-p-110.html?ref=397

Olej z czarnuszki egipskiej (czarny kminek, Nigella sativa L.) to najbardziej aktywna forma tego zioła. Czarnuszka egipska to taki sam produkt jak czarnuszka siewna, ale ta egipska, która rośnie w południowym Egipcie, ma najwięcej substancji aktywnych pośród czarnuszek rosnących na różnych kontynentach. Jest szczególnie bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie kwas linolowy, gamma-linolenowy), który usprawnia działanie systemu immunologicznego. Jednak najlepsze właściwości prozdrowotne posiada jedynie olej, który jest prawidłowo produkowany i przechowywany. Tylko taki wspomaga czynności życiowe organizmu oraz reguluje jego pracę.

Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że w maleńkiej kapsułce zamknięty jest cudowny eliksir. I właśnie olej z czarnuszki w kapsułkach produkowany jest z nasion czarnuszki egipskiej. Wytłaczany na zimno olej wykazuje szczególnie wysoką aktywność. Wygodna forma przyjmowania oleju w kapsułkach jest zalecana nie tylko osobom, którym nie smakuje olej w płynie, a ze względów zdrowotnych chcieliby go przyjmować.

Kapsułka to po prostu bardzo wygodna forma przechowywania oleju, a przede wszystkim jego dawkowania. W złocistych kapsułkach zamknięta jest wielka moc, dzięki której wzrastają i to w znaczny sposób siły obronne organizmu. Pomoże osobie przeziębionej, którą męczy katar i kaszel, ale również człowiekowi, którego zaatakował nowotwór i to nawet ten jeden z najbardziej tragicznym rokowaniem, czyli nowotwór trzustki. Polecany jest on zarówno dla małych dzieci, które w naszym klimacie dość często łapią infekcje jak i ludziom starszym, czy też w tak zwanej sile wieku – nie ma tu ograniczeń, ponieważ zioło ma tak szerokie spektrum oddziaływań. Nie ma chyba osoby, której kondycja nie uległa poprawie po kuracji tym olejem.

W naszym kraju kiedyś stosowano nasiona czarnuszki do posypywania pieczywa, czasami zaparzano nasiona i wywar piły karmiące mamy. W wielu krajach arabskich oraz w Egipcie w domowych apteczkach króluje uniwersalny lek, czyli olej i nasiona czarnuszki. Medycyna zachodnia dopiero niedawno odkrywa czarnuszkę jako swoiste panaceum na bardzo wiele schorzeń.

Chyba nie ma drugiej takiej rośliny, która byłaby tak uniwersalna. Działa ona na ból żołądka i na dychawicę oskrzelową, czy problemy z sercem. Osoby zagrożone nowotworami (bo występowały w ich rodzinie) powinny przyjmować ten olej profilaktycznie. Ale nie tylko te, również wszyscy dbający o swoje zdrowie. Lepiej zapobiegać niż leczyć. A jeżeli już choroba przyszła olej z czarnuszki z pewnością pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*